Eagle Konstrukce Návody Odkazy Ročníkové projekty Ostatní
Návštěvy
robo_2.gif(8 kb)
PaJa > Elektronika paja@paja-trb.cz

PaJa - Elektronika

Eagle - mé knihovny do Eagle a návod pro začátečníky na jeho snadnou obsluhu.
Konstrukce - naleznete zde pár konstrukcí spolu se SCHématem a většinou i návrhem DPS v Eagle (některé jsou i z mé hlavy).
Návody - několik málo návodů, zapojení součástek
Odkazy - odkazy na stránky s elektronikou
Ročníkové projekty - několik projektů ze 4.ročníku ME4 - SPŠT a SOUT Třebíč (2003/2004)
Ostatní - další moje výtvory a předělávky - pouze fotky a popisyUrčitě jste si všimli že pokud nějaké zařízení rozeberete a zase složíte, zbyde na stole jedna součástka která nikde neschází a přitom vše normálně funguje. Po čase jsem přišel na příčinu. Ta věc co zbyla se nazývá kurvítko a slouží k tomu aby se zařízení rozbilo přesně týden po skončení záruky. Takže pár dní před koncem záruční doby stačí mašinku rozebrat a znovu složit, kurvítko zahodit a je na dlouhou dobu klid.


Nabízím k "odprodeji" starší trafa 0-10-24V/200 až 250VA, vhodné do zdroje, nabíječky, aj.
Vzhledem k hmotnosti traf pouze osobní odběr v Třebíči
A daší přebytky (odpory, diod. můstky, aj.)
paja@paja-trb.czJak tisknout DPS ve správné velikosti ?

Pokud se vám zalíbí můj návrh DPS a nevlastníte program Eagle nezoufejte. Stačí kliknout na návrh DPS (ze strany spojů) nebo v Download vždy na konci každé stránky s návodem a stáhnout si zazipovaný obrázek (TIF, GIF nebo PNG). Postup je následující:
  1. Obrázek (by měl obsahovat údaje o velikosti) rozbalíte a otevřete v programu Irfan View (perfektní freeware). Teď ho stačí jen vytisknout a překontrolovat velikost.
  2. U konstrukcí od 1.7.2004 v zip souboru najdete navíc GIF obrázek. A od roku 2011 jen PNG.
    Obrázek otevřete v programu Irfan View, najděte si Informace o obrázku a nastavíte rozlišení na 300x300 DPI nebo 600x600 DPI (vždy je připsáno rozlišení u Download souboru. Takto nastavený obrázek by se měl vytisknout ve správné velikosti.

ZPĚT PaJa © PaJa-trb 2003- E-mail VPŘED